Олександар Усик ќе се бори со Стефен Симонс на 23 април

Oleksandar Usik

Денес официјално беше потврдено дека украинскиот шампион во бокс, Олександар Усик ќе се бори против Англичанецот Стефен Симонс. Тие ќе се сретанат на 23 април во Киев, Украина.

Се очекуваше оваа средба да биде за титулата во тешка категорија на ВБО, но се уште официјално не е потврдено.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО