Најдоброто од боксот во 2017 година (ВИДЕО)

Во 2017 година боксот понуди неколку големи судири и долгоочекувани дуели.

За да не потсетат на некои од најдобрите и најзначајните моменти на кои бевме сведоци во текот на изминатите 12 месеци, тимот од ХБО боксинг направи краток преглед за сите нас кои уживаме во шармот на овој спорт.

Ќе има по нешто од тешкашкиот спектакл во кој ги гледавме Ентони Џошуа и Владимир Кличко, а свој дел добија и борци како Генади Головкин и Канело Алварез, Андре Ворд и Сергеј Ковалева, а НБО ќе не потсети и на тоа дека оваа година од боксот се опрости легендарниот Мигуел Кото.

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО