На ММА борец брутално му е скршена раката во Перу (ВИДЕО)

Милко Тукот и Салваторе Басера пред неколку дена ​​го споделија кафезот на настанот Combate Americas 53 во Перу. Битката меѓу нив беше во лесна категорија и дел од главната карта. Басера ​​се обиде да се заштити од тоа да биде срушен, но не успеа да го сруши, а Басера ​​се потпре на раката, која брутално се скрши.

Судијата веднаш интервенираше и ја заврши борбата, а Тутко го покажа својот спортски дух и веднаш му се извини на својот ривал. Се разбира, никој не сака да добие вакви повреди за време на борбата, но такви се ризиците во боречките спортови. Борците се обложуваат на своето здравје да ги забавуваат навивачите, а овој пат Басера ​​плати висока цена. Му посакуваме брзо закрепнување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО