Мухамед Али пуштен од болница!

Мухамед али и керката

Легендарниот американски боксер Мухамед Али, како што беше најавено, е пуштен од болница, соопшти денеска неговиот портпарол Боб Ганел.

Али пред две недели беше хоспитализиран поради уринарна инфекција, иако на почетокот докторите мислеа дека боледува од запаление на белите дробови.

„Сега е навистина добро расположен и се радува на враќањето дома како и секојдневните обврски“ – истакна Ганел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО