Ексклузивно: Меси направи трансфер во џудото, го батали фудбалот!

Mesi vo dzudo kimono

Не знаете кој се може да го посети вашето доџо, а секако тоа би било големо изнендаување за сите и за оние што тренираат џудо и тие што ги следат тренинзите. Супер ѕведата на Барса, Лео Меси, од аеродром, во кимоно се упати кон доџото на матичниот клуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО