Масовна тепачка на добротворен ММА настан во Белфаст (ФОТО)

172

Неодамна се одржа настанот Блек тај ММА, организиран од Ултра ММА во Белфаст, Северна Ирска. Целта на настанот беше да се соберат пари за проучување на ракот. Сите присутни мораа да се облекуваат на впечатлив начин со строг кодекс на облекување.

Борците за настанот тренираа 8 недели за да направат шоу и да соберат пари за Канцер рисрч УК. Настанот започнал во 16:30 часот, а околу 19:25 часот полицијата добила дојава за масовна тепачка во просторијата.

Во тепачката која се случила внатре и надвор од салата учествувале околу 20 гости од машки пол. Наводно, член на персоналот се обидел да и помогне на една жена која била соборена во навалицата.

Во март 2019 година, УлтраUltra MMA беше домаќин на слична кампања за собирање средства, каде што се случи уште една шокантна тепачка. За време на настанот во Портсмут, Хемпшир, потоа беа фрлени метални столици и маси.

Собирањето пари за истражување на ракот е една од главните цели на Ултра ММА. Организацијата е еден од најголемите поддржувачи на собирање средства за истражување на ракот во Обединетото Кралство. Тие често се домаќини на добротворни настани.

До денес, промоцијата собра над 1 милион фунти од речиси 23.000 донатори.