Марк Колеман веќе е во салата (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на УФЦ се врати во сала неколку часа откако беше пуштен од болница.

„На сите им ветувам дека ќе се смирам, но време е да се вратам на рутината. Имам толку многу семејства; крв, борење, ММА и многу повеќе, многу сум благословен и многу благодарен на сите вас што го направивте ова закрепнување толку многу полесно, толку побрзо, толку многу помирно, јас сум ментално силен“, беше објавено на Инстаграм профилот на Марк Колеман.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matt Brown (@iamtheimmortal)

По пожарот во куќата минатата недела, на социјалните мрежи се појавија бројни коментари за поддршка на легендата од обожавателите и борците.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО