Мајсторство: Европски шампион сам се нокаутира (ВИДЕО)

Европскиот шампион во бокс Сем Максвел успеа да направи нешто неверојатно и да се нокаутира. Ова се случи за време на тренинг сесијата што 31-годишниот Британец им ја даваше на следбениците на Инстаграм.

Максвел им покажуваше удар во брадата на имагинарниот ривал кога ракавицата му отскокна од боксерската вреќа на боксот и падна директно под десното око. Боксерот потоа падна на колена. Конечно, Британецот ја покажа модринката која брзо се појави под неговото око.

Сем Максвел има 13 победи од 13 професионални средби во полусредна категорија. 11 од неговите победи се постигнати со нокаут.

https://www.instagram.com/p/B-7ttQoHj_0/?utm_source=ig_embed

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО