Махачев му фрли ракавица на Едвардс

Ислам Махачев посака борба против Леон Едвардс откако Британецот синоќа на УФЦ 286 во Лондон ја одбрани титулата во суперлесна категорија против Камару Усман.

„Следниот што го сакам е Леон во Абу Даби“, напиша Дагестанецот на социјалните мрежи по средбата.

Махачев веќе се пресмета со Александар Волкановски во еден од натпреварите на годината меѓу шампионите во перо и лесна категорија, а сега се чини дека фрли ракавица кон потешката категорија, каде што се натпреварува токму „Роки“.

Борбата меѓу нив отсуствува и на ранг-листата П4П, каде што пред неколку недели УФЦ изненадувачки го рангираше Џон Џонс, а зад него беа Волкановски, Махачев и Едвардс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО