„Големото бебе“ го нокаутира Браун во 6. рунда (ВИДЕО)

Џарел Милер синоќа во Дубаи забележа спектакуларен ТКО против Лукас Браун на Галата.

„Големото бебе“ триумфираше во 6-тата рунда, откако судијата влезе да го заштити 43-годишниот Австралиец бидејќи беше соборен на подот неколку секунди претходно.

Милер покажа голема моќ, како што беа барањата и претходно. На вагата тежеше 149,6 килограми, што го направи еден од најтешките боксери во историјата.

Џарел сега се надева дека ќе добие шанса за еден од шампионските појаси, и покрај исклучително тешката конкуренција во дивизијата. Да не зборуваме дека и политиката во моментов го уништува спортот, ако се суди според преговорите што низ годините ги водеа Ентони Џошуа, Дионтеј Вајлдер, Тајсон Фјури и Александар Усик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО