Магнус девојката Мери Акиевска повторно и носи злато на Македонија

Светска шампионка Мери Акиевска вчера повторно се закити со злато. Акиевска на ИФББ Романиан интернатионал Гранд при во Сибоу, Романија, убедливо победи и се закити со ново злато.

Следен натпревар за нашата шампионка е на „Арнолд класик Европа“ кој ќе се одржи во Севиља, Шпанија, од 15-19 септември.

Од таборот на нашата репрезентативка очекуваат ново злато.

Мери се стекна со уште една Интернационална про кaрта – Елите ИФББ про кард.

Инаку, Мери Акиевска е член на Фитнес центарот „Магнус“ каде вежба и работи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО