Дагестанец со страшен нокаут на УФЦ во Париз (ВИДЕО)

Абус Магомедов громогласно влезе во УФЦ.

32-годишниот ММА борец од Дагестан се соочи со Дастин Столцфус во средна категорија. Тие го делеа кафезот на главниот настан на воведните борби на настанот УФЦ Фајт најт 209 што се одржа во Париз, Франција.

Магомедов за 19 секунди забележа победа со нокаут. Тој удри преден ножен удар во лицето на Столцфус, повредувајќи го. Абус го нападна повредениот Столцфус со тупаници, поради што судијата влезе и ја прекина борбата.

Абус забележа одлично деби и отиде во победничка серија од 3 борби со прекин. Сега има скор од 25-4-1 во ММА. Дастин, пак, им се враќа на поразите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО