Лук Рокхолд ќе дебитира во Карате комбат на 20 април

Лук Рокхолд се враќа на боречките вештини по неговото лошо искуство во БКФЦ минатата година. Тој сега склучил договор со Карате комбат и дури се подготвува да дебитира на 20 април во Дубаи.

Поранешниот шампион на УФЦ ќе се соочи со Џо Шилинг во полутешка категорија.

И двајцата се доста искусни ветерани во рингот. Лук има 39 години, а Шилинг слави 40-годишнина во јануари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО