Ломаченко: Подготвен сум да се борам со Ригондо во секое време

Lomacenko udira

Желбата на љубителите на боксот да ги видат двајца од најголеми таленти од аматерскиот бокс еден против друг на професионалниот ринг може да се оствари.

Украинската сензација Васил Ломаченко објави дека е подготвен да се боксира во секое време со кубанскиот техничар Гијермо Ригондо. Талентите имаат две олимписки титули зад себе, а освен тоа освоија и светските круни кај професионалците.

„Сакам голем меч со сериозен противник во 2016 година. Не сакам да го коментирам мечот со Ригондо. Веќе околу 300 илјади пати сум зборувал за тоа. За жал, има проблем со промоторот. Додека не се договорат меѓу себе, мојата желба да се бориме, не е доволна“, рече Ломаченко.

Ригондо сакал премногу пари за да се бори со Ломаченко, тврдат луѓето на Украинецот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО