Чарлс Мартин ќе се сретне со Ентони Џошуа на 9 април

Carls Martin

Светскиот шампион во бокс во супертешка категорија на ИБФ, Чарлс Мартин, ќе јаима првата одбрана на титулата против Ентони Џошуа на 9 април во Лондон, Англија.

Мартин активно ја бараше борбата со Џошуа, предизвикувајќи со повиците дека е кукавица.

Чарлс ја освои титулата на 16 јануари во Њујорк, кога го победи Вјачеслав Гласков.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО