Летечкиот змеј – Нина Ѓоргевиќ во топ издание на „Туркиш опен 2015“!

Nina Dzordzevic na Turkis open

Нина Ѓоргевиќ од КК Јошитака беше вистинска атракција на „Туркиш опен 2015“ во Истанбул во петокто и саботата. Таа ги покажа своите квалитети и освои два златни медали.

Но, уживајте во фотогрфијата!

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО