Квинтон Џексон: Веќе е тешко да се најде сериозна жена!

Квинтон Џексон е еден од најхаризматичните борци на старата школа на ММА.

Неговата ексцентрична личност, отвореност, груб црн хумор и агресивен стил на борба го направија ѕвезда и во Јапонија и во САД. На Прајд, „Рампејџ“ постигна неколку нокаути, порази тројца шампиони на УФЦ и приредуваше шоу во речиси секоја од неговите 17 борби.

Потоа се пресели во УФЦ и веќе во втората борба го нокаутира Чак Лидел, кој тогаш беше главна ѕвезда на организацијата. Сега Џексон има 44 години, а неговата ѕвезда не блескала долго време. Последен пат се бореше пред 4 години и загуби неславно со нокаут во првата рунда од Федор Емелијаненко.

Џексон неодамна учествуваше во популарниот подкаст Ноу Џампер и кажа многу интересни работи. Зборуваше за неговата љубов кон азиските жени.

„Јас сум познавач на задникот. Сакам вистински женски задник. Задникот не треба да биде голем, туку убав. Затоа сакав да поминувам многу време во Јапонија и такви земји, бидејќи таму девојките немаат големи задници.

Некои девојки имаат навистина кул задници. Не, немам фетиш за Азијците, не клеветете. Што се однесува до Азијките, навистина можам да кажам дека долго време тие беа мојот омилен тип на жена.

Се согласував со неколку Азијки и тие се однесуваа со мене толку добро.

Тие едноставно имаат поинаква култура. Имав жена од Јапонија. Се омажив за неа од неколку причини, но главната причина беше тоа што бев сигурен дека никогаш нема да запознаам друга како неа.

Доаѓам дома од салата, бањата беше веќе подготвена. Ме стави во када, ме избања, ме исчисти, а потоа ме избриша и ми ја облече облеката. Потоа излегов, јадењето веќе беше готово.

Таа само се грижеше за мене, а јас ниту ѝ го побарав тоа. Таква беше таа. Поради ова почнав да бркам Азијки. Не се сите такви, но генерално се многу културни, особено од места како Јапонија, Филипини, Тајланд.

Сега одамна не сум се забавувал со девојка од Азија. Сега азиските жени станаа жешка предност. Сите трчаат по нив, а тие се вообразени. И самата култура на односите е многу променета поради Инстаграм и ОнлиФанс.

Ако сакате сериозна врска тогаш барајте девојки таму. Ќе најдеш, а потоа ќе испадне дека на Онлифанс сите твои пријатели се претплатени на неа, а таа таму си забива вибратор во задникот.

Не би го сакал тоа“, изјави Џексон.

За жал, Џексон е во право. Времињата се веќе променети, а заедно со нив и жените. Речиси секој е подготвен да го преземе полесниот излез, кој го нудат социјалните мрежи и сајтови како ОнлиФанс и други.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО