Куба и Казахстан се борат за боксерска историја

Најсилните боксери на Куба и на Казахстан денес ќе се сретнат за да испишат историја на Светската боксерска серија. Двата тима ќе се соочат во финалето на седмиот сезона од турнирот. Шоуто во Астана започнува од 13.20 часот по македонско време. Домаќин на натпреварот е Астана.

Арланските волци од Казахстан имаат две титули во Светската боксерска серија. И Господарите на рингот од Куба се со идентичен успех. Пред две години претставниците на двете  најсилни боксерски школи на планетата се судрија за титулата која ја освоија Казахстанците.

https://youtu.be/m3vUH29O9kE

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО