Крон Грејси славеше во дебито во ММА! (ВИДЕО)

kron grejsi

Крон Грејси, шампион во џиу џицу и граплинг и син на познатиот Риксон Грејси, го победи дебитантот Хјунг Су-Ким во своето ММА деби кое се одржа во Јапонија. Крон славeше лост на раката за само 65 секунди.

Пред еден месец неговиот татко Риисон изјави дека Крон во своето деби во ММА ќе ја користи само џиу џицата, нешто штов успеа да го направи  помладиот Грејси.

Мечот се одржа на Риал фајт Чемпионшип 1  во Токио.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО