Конор Мек Грегор видно потресен откако виде Нејт Дијаз по борбата (ВИДЕО)

konor doaga Dijaz

Еден интересен момент се случи на прес-конференцијата по УФЦ 196 во Лас Вегас.

Кога го виде Нејт Дијаз како доаѓа, за прв пат по борбата Конор Мек Грегор беше видно потресен. Дијаз со давење во втората рунда му го нанесе првиот пораз на Ирецот во УФЦ.

Видеото погледнете го на линкот долу.

One of the most real reactions I have seen. Great fight by both of these guys though. 209

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО