Селфи на Катерина Николоска и Никола Карабатиќ – најдобриот ракометар на СП (ФОТО)

Kate so Karabatik

Џудо репрезентативката Катерина Николоска со најдобриот светски ракометар на штотуку завршеното Светско првенство во Франција. Карабатиќ е избран за МВП на шампионатот.

Никлоска селфито го направи на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, Карабатиќ не смееше да одбие така убава девојка како Кате.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО