Канело е подготвен да го блокира мечот Бетербиев – Бивол за да добие реванш во септември

Сол Алварез нема намера да се откаже од традиционалните септемвриски датуми за борбам, за да ја овозможи организацијата на борбата меѓу Артур Бетербиев и Дмитри Бивол. Ова го изјави промоторот Еди Херн за ДАЗН за Бокс сцена.

„Канело сака реванш со сета почит. Тој сака да му се реваншира на Дмитри Бивол“, изјави претседателот на „Мечрум бокс“.

Алварез минатиот мај го доживеа само вториот пораз во кариерата, обидувајќи се да се искачи на тренот во категоријата до 80 килограми, каде Бивол е една од најголемите ѕвезди.

ВБЦ, исто така, ќе се обиде да го блокира мечот Бетербиев-Бивол, наведувајќи ги своите правила против војната во Украина и руското државјанство на Артур.

Изгледите во оваа фаза се дека Канело ќе го добие реваншот, бидејќи Дмитри Бивол е под договор, иако ништо не е исклучено во процесот на преговори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО