И Ентони Џошуа застана во редот за боксерски меч со Френсис Нгану

Ентони Џошуа и Френсис Нгану може многу брзо да се соочат во боксерскиот ринг. Ова го откри промоторот на Британецот – Еди Херн за ММА Час.

„Би бил среќен да учествувам во неговата кариера. Борбата со Ентони Џошуа е веројатно една од најголемите борби што може да се организираат во спортот. Очигледно, Тајсон Фјури е исто така опција за него“, изјави Херн за Нигериецот.

36-годишниот Нгану работи напорно за да ја започне својата професионална боксерска кариера откако не успеа да постигне договор со УФЦ за продолжување на договорот. Токму поради оваа причина тој мораше да ја напушти титулата и да заземе нова насока.

Покрај Џошуа и Фјури, „Најстрашниот човек на планетата“ го поздрави и Дионтеј Вајлдер, кој изјави дека е подготвен да му посака добредојде и во рингот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО