Изнервираниот Дарен Тил збесна на улиците на Ливерпул (ВИДЕО)

55

Дарен Тил е снимен како низ улиците на Ливерпул беснее и се обидува да тепа неколку луѓе.

Причините за инцидентот не се познати, но на видеото се гледа дека Тил е малку повеќе изнервиран. Борецот на УФЦ во велтер категорија на 8 септември ќе има шанса да го предизвика шампионот Тајрон Вудли и да му ја одземе титулата.

Досега во кариерата Тил има 13 победи, еден нерешен резултат и ниту еден пораз, па гледјате да не му се најдете на патот во некоја улица во Ливерпул.

.