Илир Латифи на УФЦ 196 ја бара третата последователна победа (ВИДЕДО)

IlirLatifi udira

Откако оригиналниот УФц 196 беше преименувана во УФц фајт најт 82, местото на УФЦ 196 го презеде настанот предводен од Конор Мек Грегор и Рафаел дош Ањош.

На настанот на 5 март во Лас Вегас додаден е уште една борба во полутешка категорија.. Илир Латифи (11-4-1, 4-2 УФЦ) ќе се бори со Џијана Вилантеа (14-6, 4-3 УФц).

По поразот од Јан Блачковиц во дебито на Полјакот за УФЦ, 32-годишниот Швеѓанец ги нокаутираше Ханс Стрингер и Шон О’Конел. Виланте по поразот со нокаут од Том Лолер се врати во ноември со победа над Ентони Перош.

https://youtu.be/8eKsYnkJkk4

https://youtu.be/i5jw-RMJFxw

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО