Ибрагим Чужигаев ја напушти КСВ! Полската промоција е во потрага по нов шампион

Најдобрата европска ММА организација КСВ остана без шампион во полутешка категорија.

Имено, Ибрагим Чужигаев пред четири дена преку Инстаграм ги извести фановите дека му истекол договорот со полската промоција, а тој решил да го напушти КСВ.

Потврдата стигна и од КСВ, која во објава на социјалните мрежи порача дека фановите може да очекуваат уште поголема возбуда.

Објавена е фотографија од шест борци во полутешка категорија.

Покрај хрватскиот борец Иван Ерслан, во комбинација се и Рафал Харатик, Марчин Војчик, Клебер Раимундо Силва, Бохдан Гнидко и Дамијан Пивоварчик.

https://twitter.com/KSW_MMA/status/1732014437832310798?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1732014437832310798%7Ctwgr%5E391c260632112f7d00fffc9d4c377391729d0e7e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.croring.com%2Fmma%2Fibragim-cuzigaev-napustio-ksw-poljska-promocija-trazi-novog-prvaka%2F

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО