Го нокаутира речиси двојно полесен борец: Погледнете како полското „чудовиште“ паѓа за 27 секунди (ВИДЕО)

По не многу успешна ММА кариера, „Монструм Попек“ се осмели да проба бокс без ракавици, но и таму не се прослави.

Павел Миколајув – алијас „Монструм Попек“ – веројатно и е најпознат на регионалната боречка публика по мечот што го направи со босанскиот борец Ерко Јун на почетокот на октомври на настанот КСВ 45 во Лондон. Полскиот борец, односно рапер, загуби од Јун со ТКО во втората рунда, по што водеше уште три борби во помалку познати промоции, а по два последователни порази реши да паузира од ММА натпреварите (вкупно 4-5 ). Тој го продолжи својот боречки пат минатиот петок со борба со „голи раце“ – каде исто така не се прослави.

Имено, „Попек“ влезе во рингот на настанот Громда 15 со Максим Белами, истакнат фан на Рен, поранешен војник и актуелен шампион на промоцијата на БКБ во супер велтер категорија – што се покажа како прилично лоша одлука. И покрај огромната разлика во тежината (полскиот тешкаш имаше 118 килограми на последното мерење), Белами го нокаутира „Попек“ за само 27 секунди. Полјакот тргна решително и на отворањето го затресе противникот со силно лево кроше, но „Орсу Корсу“ брзо се смири, влезе со „монструмот“ во отворена размена на удари и го заврши со комбинација десен аперкат – лево кроше. Како изгледаше оваа необична борба, можете да погледнете во продолжение.

https://twitter.com/FryzjerMurana/status/1730711276127432910?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1730711276127432910%7Ctwgr%5E0e89f45b6b08ee7278402023abf5f4f60c0171da%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ffightsite.hr%2Ffightsite%2Fostalo%2Fvideo-nokautirao-ga-gotovo-dvostruko-laksi-borac-pogledajte-kako-poljsko-cudoviste-pada-za-27-sekundi-15401591

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО