Хбаиб се гледал мртовец до 30-тата година

46

Шампионот во лесна категорија на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов не верувал дека ќе живее до 30-тата година. Орелот се исповеда на својот Инстаграм профил. Суперeрѕвездата повторно откри моменти од тешкото детство на кои бил подложен од неговиот татко.

„Вие немате поим какви работи минуваа низ мојата глава. Но, честопати размислував за една работа. Дали ќе доживеам ли 30 години. Не знам зошто, но оваа мисла често ми се вртеше во главата“, вели Нурмагомедов.

Пред неколку дена, Хабиб наполни 31 година. Се очекува да се врати во октагонот следната година. Неодамна го одбарни појасот на импресивен начин против Дастин Пориер.