Мејведер се пофали со возниот парк

47

Флојд Мејведер на задоволство на сите љубители на добри автомобили покажа со каков возен парк располага.

Флојд Мејведер, човекот кој најмногу заработува во светот на спортот, каде што само од една борба може да заработи 250 милиони долари, како што тоа беше случај со борбата против Конор Мекгрегор, сака да се фали со парите кои ги поседува.

View this post on Instagram

#TMT 💵💎💰

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

Често на неговиот профил на Инстаграм тој објавува фотографии како се „капи во прите“, отвора полни куфери со зелени пари и слично.

Овојпат тој покажа и со каков возен парк располага. На тоа би можело да му завидат многумина па дури и најбогатите луѓе на светот.

„Мојата гаража изгледа како затворена продавница со неколку лесни играчки“ – напишал Мејведер под фотографијата од својата гаража.

Тоа што може да се забележи е дека е љубител на Ролс Ројсев, има дури 5 различни модели.

Ние направивме пресметка и дојдовме до заклучок дека овие десет автомобили чинал околу 5 милиони долари, а прашањето е дали воопшто ги ставил сите автомобили кои ги поседува на оваа фотографија.