Хабиб посакал уште еден меч летово

Шампионот на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов може да направи уште еден меч ова лето по средбата со Тони Фергусон. Големото дерби ќе се одржи на 18 април во Њујорк, а ќе биде заложен појасот во лесна категорија.

31-годишниот Русин му потврди на менаџерот Ризван Магомедов дека сака да остане активен.

„Не е невозможно да се направи меч во текот на летото. Рамазан завршува кон крајот на мај. Потоа ќе закрепне за околу еден месец и ќе се обиде да направи борба до крајот на летото. Сето тоа зависи од ситуацијата и рамнотежата на силите во лесна категорија”.

https://www.youtube.com/watch?v=EFwRfiBJZgA&feature=emb_logo
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО