Грег Харди беше нокаутиран во боксерскиот ринг

Спортската кариера на Грег Харди продолжува да трпи пречки.

Поранешната суперѕвезда на НФЛ беше исфрлена од американскиот фудбал поради многу проблеми, вклучувајќи и наводи за семејно насилство. Тој најде нов дом во октагонот, а на почетокот „Принс оф вор“ изгледаше ветувачки. Неговите неуспеси во борбата потоа беа откриени и Харди претрпе три непосредни порази со завршница.

Оттогаш, Харди го однесе својот талент во боксерскиот ринг, натпреварувајќи се и со и без ракавици. Претходно оваа година, Харди беше поразен во дебито во борбите со голи раце (БКФЦ), но до синоќа, Харди беше непоразен (2-0) како професионален боксер.

Во неговиот боксерски меч во Тим комбат лигата против Александар Флорес, Харди го допре подот уште двапати. И во двата случаи силно лево кроше го испрати Харди на подот. Тоа е истиот удар со кој Тај Туиваса го закачи Харди во една од неговите последни УФЦ борби и се чини дека тоа е постојан проблем за поранешниот дефанзивец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО