Гонзага го нокаутира Бигфут Силва (ВИДЕО)

Во главната битка на Берннакл ФЦ 8 во Тампа се сретнаа 40-годишните поранешни предизвикувачи за титулата во тешка категорија на УФЦ.

Во дуелот на бразилските ММА борци без раквици Габриел Гонзага го нокаутираше Антонио Силва – Бигфут.

Гонзага го нокаутира сонародникот со серија удари во втората рунди кои ги заврши со десен аперкат и лево кроше.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО