Глори 86: Печпаномрунг ја одбрани титулата, атрактивен ноакут на Јурендал (ВИДЕО)

Во Германија се одржа кик бокс гала вечерта на Глори 86.

Во главната борба Печпаномрунг Киатму ја заложи титулата во перо категорија против ѕвездата во подем Ахмад Муса. Двајцата водеа тешка борба која траеше до одлуката на судијата. Судиите му доделија едногласна победа на Печпаномрунг, кој ја одбрани титулата.

Во коглавниот настан Софијан Лаидуни се соочи со тешкашот Бенјамин Адегбуи. Лајдуни победи со одлука на судиите. Така си обезбеди учество на турнирот во тешка категорија на Глори во декември.

Резултати – Глори 86:
Печпаномрунг – Ахмад Чих Муса победа со одлука
Софијан Лаидуни – Бенјамин Адегбуи победа со одлука
Бахрам Раџабзаде – Луис Тавареш со КО Р1, 1:57
Енрико Кел – Герик Биле победа со одлука
Сара Мусадак – Џулијана Коснард победа со одлука
Чико Кваси – Робин Сирик победа со одлука
Јури де Соуса – Жоилтон Лутербах победа со одлука
Уку Јурендал – Мантас Римдеика со КО Р1, 2:33

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО