Фјури ќе истури многу агресивност на следниот противник

Тајсон Фјури тврди дека собрал многу агресија во себе што ќе ја ослободи на неговиот следен противник. За само неколку дена сме сведоци на драматичен пресврт. Фјури требаше да се бори против Ентони Џошуа, а обете страни официјално ја објавија августовска борба во Саудиска Арабија.

Сепак, Дионтеј Вајлдер победи во судска постапка што го принуди Фјури да му даде непосреден реванш. Веќе се шпекулира дека тие ќе се борат во јули и ќе ја направат трилогијата.

Во нивната прва борба пред неколку години, Вајлдер го испрати Фјури во брутален нокдаун и многумина веруваа дека ќе победи со нокаут. Сепак, судијата успори и му даде време на Фјури да се опорави.

На крајот, нивната битка дојде до одлука на судиите, притоа изгласа нерешено. Во нивната втора борба пред една година, Фјури го здроби Вајлдер и го нокаутираше во 7-та рунда. Со оваа победа тој ја понесе титулата во тешка категорија на ВБЦ и статусот без пораз.

Најверојатно ќе го гледаме Фјури – Вајлдер 3, а ако му веруваме на Тајсон, тогаш Вајлдер повторно го чека голем прдеж:

„Пребарувајте и уништувајте. Имам насобрано многу агресија и треба да ја истурам на мојата следна жртва. Мојот следен противник ќе биде смачкан“.


 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО