Фјури: Имав лоша година и направив нешта со кои не се гордеам

tajson-fjuri-zamvanuva-vo-odelo

Поранешниот светски боксерски шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури, вети дека ќе ги зарадува своите приврзаници со добри борби во 2017 година.

„Среќен Божиќ. Имав лоша 2016 година, направив многу работи со кои не можам да се гордеам. Ветувам дека во 2017-та ќе си ги вратам загубените позиции“, изјави Фјури.

Оваа година Британецот одби повторно да се бори со Владимир Кличко, откако во ноември 2015 година му го одзеде титулите на ИБФ, ВБА и ВБО. Поради тоа појасите на Фјури станаа без сопственик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО