Фабио Пинца против Мек Алистер ја освои шампионската титула на ИСКА (ВИДЕО)

Fabio Pinca

Фабио Пинца во мај стана светски шампион на ИСКА во тајландски бокс во категоријата до 66,6 килограми.

Со едногласна одлука на судиите 32-годишниот Французин во пет рунди на настанот во Танко во англискиот Болтон го победи Рисе Мек Алистер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО