Едуардо Дантас си го врати шампионскиот појас на Белатор (ВИДЕО)

eduardo dantas

Едуардо Дантас по втор пат стана шампион Белатор во бантам.

27-годишниот Бразилец во Њујорк по втор пат го совлада својот пријател Маркос Галвао и си ја врати титулата. „Дуду“ славеше со убедлива одлука на судииите – 50-45, 50-44, 50-43.

Чиди Њокуани во третата рунда го нокаутираше Тијаго Гонкалвеш Жамб, кој доцна скокна за настанот, додека поранешниот шампион во средна, Брендон Халси, е поразен со давење со триаголник од Џон Салтер.

Белатор 156:

Едуардо Дантас – Маркос Галвао (едногласна одлука на судиите, 50-45, 50-44, 50-43)

Чиди Њокуани- Тиаго Жамб Гонкавеш (КО, Р3)

Џон Салтер – Брендон Халси (поднесување, давење со триаголник, Р1)

Крис Хонејкат – Микел Парло (едногласна одлука на судиите, 29-28, 30-27, 30-27)

https://youtu.be/sTWJfahH-us

https://youtu.be/oB6lU-wdp8A

https://youtu.be/Xn_9A9kw5xs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО