Доналд Трамп зеде 2,5 милиони од неговите коментари за Трилер

На 11 септември 2021 година Трилер беше домаќин на боксерска гала што се одржа во Флорида.

Главната борба се водеше помеѓу боксерската легенда Ивандер Холифилд и легендата на ММА Витор Белфорт. Борбата не заврши добро за 58-годишниот Холифилд, загуби со нокаут за 1 минута и 49 секунди.

Треба да се истакне дека настанот доби значително медиумско внимание поради учеството на Андерсон Силва и Тито Ортиз во коглавната борба. Силва победи со нокаут во првата рунда.

Но, центарот на вниманието на настанот се удвои кога 45-тиот претседател на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, го потврди своето присуство. Тој се согласил да даде коментар, за што зел огромна сума пари.

Се појавија шпекулации за плаќањето што го доби Трамп за неговото појавување на настанот Трилер. Иако првично остана непотврдено, Вашингтон пост подоцна откри дека Трамп прифатил неверојатни 2,5 милиони долари за неговото присуство.

По веста за значителната компензација на Трамп за Холифилд- Белфорт, Трилер даде изјава за Вашингтон пост. Тие објаснија дека исплатата на Трамп е во согласност со хонорарите што обично ги добиваат коментаторите на такви настани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО