Дионтеј Вајлдер: Енди Руиз сака 25 милиони за да се бори со мене

Поранешниот светски шампион во тешка категорија на ВБЦ, Дионтеј Вајлдер, откри детали од преговорите со Енди Руиз. Двајцата преговараат скоро 2 недели, но резултат од преговорите нема.

Вајлдер откри дека тимот на Руиз побарал подеднакво делење на хонорарот, кој вели дека е помеѓу 20 и 25 милиони долари. Дионтеј повторно го критикува таткото на Енди, кој очигледно ги влече конците на неговиот син.

„Ми здодеа татковците кои се обидуваат да се мешаат во кариерата и лидерството на нивните синови. Татко ми се обиде да го стори истото, иако не знаеше ништо за боксот, тој сакаше да биде мој менаџер.

Семејството на Руиз се обидува да управува со неговата кариера и да носи одлуки наместо него. Сакаа 20-25 милиони долари, а јас реков: „Што не е во ред со нас?

Не знам што мисли неговиот татко за него, но тој треба да се врати во реалноста“, изјави Вајлдер во интервју за каналот на Јутјуб 78СпортсТВ.

Очигледно нема да има таква битка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО