Ебани Бриџис откри зошто нема да настапува во УФЦ

Ебани Бриџис е австралиска професионален боксерка и огромна сензација на ОнлиФанс.

Таа стана глобална ѕвезда поради нејзините боксерски вештини и непобитен шарм. Покрај нејзината успешна боксерска кариера, Бриџис е и ангажирана личност, која зрачи во и надвор од рингот.

Смелите и минијатурни облеки што ги носи не само што привлекоа внимание, туку и значително придонесоа за нејзината постојано растечка база на обожаватели. Ебани создаде следбеници, фалејќи се со преку 132.500 допаѓања на нејзината страница на ОнлиФанс.

Бриџис тренирала карате, мај тај и бодибилдинг. Таа има впечатлива способност, ментална цврстина и приспособливост што може да ја направи добро да се вклопи во УФЦ. Благодарение на нејзиното искуство и физичките вештини во широк спектар на боречките спортови, таа има солидна основа за ММА.

И покрај нејзиниот потенцијал за успех во УФЦ, Бриџис нема да влезе во ММА. Таа укажа на нејзината длабока љубов кон боксот и нејзиното ограничено време за учење нови дисциплини.

„Не, никогаш нема да бидам во УФЦ. Премногу го сакам боксот и сум стара. Немам време да учам да го правам сето тоа. Се занимавав со кик-бокс и мај тај кога бев помлада.

Едноставно не ми се допаѓа кога ме клекнуваат на колена, ме клоцаат и ме удираат со лакт во лицето. Капата долу за нив. Во боксот има пари и за жени“, изјави Бриџис.

Бриџис (36) има скор од 9-1 во бокс и е во серија од четири победнички борби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО