Еди Херн со голема вест за борбата меѓу Џошуа и Вајлдер

Промоторот Еди Херн зборува за разговорите со Саудијците за борбата меѓу поранешните светски шампиони Ентони Џошуа и Дионтеј Вајлдер.

„Очигледно, на нашата средба со Саудијците се беше во ред. Се договоривме за главните точки, останува да разговараме за некои ситници. Се гледаме повторно оваа недела. Мислам дека ќе се разбереме, но пред тоа сакаме да се бориме на 12 август и тоа е важно за развојот на Џошуа да му даде момент. Сè уште е во нашите планови“, рече Херн за Бокс њуз.

Џошуа ја водеше последната борба со Џермејн Френклин во април оваа година и победи со едногласна одлука. Пред тоа, Британецот двапати по ред загуби од Украинецот Александар Усик. Вајлдер во последната борба го нокаутира Роберт Хелениус.

Еј Џеј и Бронзениот бомбардер се очекува да се соочат во декември и да имаат привремени борби пред тоа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО