Вајлдер: Усик се плаши од мене

Американскиот боксер, поранешен светски шампион во тешка категорија Дионтеј Вајлдер изјави дека Украинецот Александар Усик избегнал борба со него.

„Овој човек се плаши од мене. Толку пати избегнуваше да се бори со мене. Не се однесувај како да не знам. Јас сум во овој бизнис, знам. Многу пати му нудеа многу пари за да се бори со мене, но тој одби“, изјави Вајлдер за Сан.

Претходно беше објавено дека Вајлдер би можел да се бори со Британецот Ентони Џошуа. Вајлдер има 43 победи, од кои 42 со нокаут, едно реми и два порази.

Усик последен пат влезе во рингот во август минатата година и го победи Џошуа со поделена одлука. Вкупно Украинецот има 20 борби во професионалната кариера и 20 победи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО