Џесика Андраде ќе ја брани титулата против Веили Жанг во Кина

45

УФЦ подготвуваат голема борба за титулата во сламка категориј меѓу новата шампионка Џесика Андраде и Веили Жанг од Кина. Тие ќе се борат во главната борба на УФЦ на ЕСПН +1 на 31 август во Шенжен, Кина.

Во последната борба во мај во Бразил Андраде (20-6) со нокаут ја освои титулата против Роуз Намахунас. Жанг има скор (19-1) во ММА и 3-0 во УФЦ. Веили е во серија од 19 последователни победи, од кои 16 завршница.