Дејан Георгиевски се закити со златен медал на Европското клупско првенство во Талин

Дејан Георгиевски го освои златниот медал на Европското клупско првенство во Талин, Естонија.

Георгиевски поради подобриот ранкинг, во првото коло беше слободен, а потоа оствари две убедливи победи со кои го оствари овој голем успех.

Ова беше трет медал за ТК Бутел од Европското првенство во Талин. Досега екипата освои две злата и едно сребро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО