Даниел Кормиер е навистина сестран: Откри дека ќе се испроба и во актерството

Великанот на УФЦ и новопечениот член на Куќа на славните на УФЦ ќе глуми во серија за боречки вештини.

По успешната боречка и уште поуспешната ММА кариера Даниел Кормиер се сврте кон кариерата во медиумите. Тој стана еден од коментаторите на УФЦ, аналитичар и водител на различни емисии поврзани со овој спорт.

Покрај сето ова, Кормиер често делува како тренер на младите борачи. Разновидниот „ДК“ може да наведе што било на неговата биографија, но тој планира да застане тука. Имено, Кормиер на Твитер откри дека ќе се испроба и во актерството. Се знае и каде ќе глуми Кормиер.

Имено, во тек е подготовка на ТВ серија која ќе се базира на многу познатиот филм Воин (2011). Тој е еден од најдобрите филмови кога се во прашање филмовите за боречки вештини, а Том Харди, Џоел Еџертон и Ник Нолти се главните ѕвезди на овој филм. Режисерот и сценарист на тој филм Гевин О’Конор подготвува серијал од 10 епизоди, а Кормиер ќе ја толкува улогата на еден од ММА борците по кои ќе следи заплетот.

Според поратлот Deadline, „ДК“ ќе ја игра улогата на борец кој се опоравува од смртта на неговата сопруга која починала од рак. Ликот што ќе го игра Кормиер е самохран татко со долгови кои произлегуваат од третманот на неговата сопруга.

„Дојдов од Лафајет, Луизијана да ги донесам светлата во октагонот, а сега го преземам Холивуд! Го повикував ова некое време, но сега станува реалност благодарение на Paramount+ и Lionsgate! Навистина сум почестен и возбуден за следното поглавје во мојот живот!“, напиша Кормиер на Твитер.

Во последниве години, сè повеќе ММА борци се пробаа во актерството. Џина Карано е една од најпознатите во овој поглед, а Ронда Русеј, Мајкл Биспинг, Бас Рутен, како и Сатоши Иши, кој играше помали улоги во неколку филмови, од кои најпознат е „Here Comes the Boom“ во кој глуми. Кевин Џејмс и Салма Хаек.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО