Победа и пораз за Андреа Нисева на Европското првенство во борење

Андреа Нисева од БК Олимпија-Штип која на Европското првенство во борење за У-15 во Загреб, Хрватска, настапи за репрезентацијата на Бугарија извојува една победа и еден пораз.

Нисева славеше против Лоредана Сотица од Молдавија 6-2, а загуби во четвртфиналето од борачката од Финска Рита Рантонен 0-5.

Рантонен не се пласира во финалето, па така Нисева остана без репасаж.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО