Буакав откажа кунг фу мајстор кој постојано го клоцаше во препоните (ВИДЕО)

Неодамнешната борба меѓу мај тај легендата Буакав Банчамек и Ванг Јанлонг, прогласен за „господар на кунг фу“, заврши со фарса. Буакав, со околу 300 борби по неговото име, се соочи со релативно непознатиот Јанлонг на настанот Грандвју меѓународен фајт во Гвангжу, Кина.

Од почетокот на мечот Ванг изгледаше решен да го спречи Буакав, постојано приземјувајќи кружни удари по неговите нозе и тело, а некои дури и ги таргетираа препоните. Судијата го предупреди Јанлонг во првите десет секунди, иако причината не беше позната.

Буакав побара време да се опорави од болниот удар, но борбата беше обновена. Сепак, Јанлонг продолжи да пласира провокативни удари во препоните, што го поттикна Буакав да дејствува. Банчамек падна на колено од клинчот на кој Јанлонг протестираше.

Буакав продолжи да фрла во колена и лактите, што предизвика уште еден протест од Јанлонг. Мечот беше постигнат како „неуспешен“ поради конфузија на правилата.Јанлонг му понуди на Буакав ММА борба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО