Бислими и Лама на силниот турнир „Адем Јашари“ во Пеќ

Idriz bislimi i naser haruni so drug trener

Боксерите на БК Шкупи, Идриз Бислими и Јасин Лама, викендов ќе учествуваат на силниот Меѓународен турнир „Адем Јашари“ во Пеќ, Косово.

Учетсвото на турнирот имаат пријавено репрезентациите на Турција, Германија, Шведска, Бугарија, Хрватска, Македонија, Косово, Чешка, Унгарија и други држави.

Нашите боксери ќе ги водат тренерите Насер Харуни и Блерим Саити.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО