Андре Вард ќе се бори на 6 август

Andre vard

Поранешниот светски шампион Андре Вард (САД) повторно ќе се качи во рингот на 6 август. Негов противник ќе биде Александар Брант, кој има 25 победи (19 со нокаут) и 1 пораз. Средбата ќе се одржи во Оукленд (САД).

Со овој дуел Вард ќе се загрее за многу посериозен тест во ноември против шампионот во леснотешка, Сергеј Ковалев. Досега Американецот има 29 победи (15 со нокаут).

https://youtu.be/g5lLsq3q72U

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО