Ана Николовска повторно блесна во Австралија! (ФОТО)

Ana Nikolovska vo Avstralija prva

Нашата млада каратистка која од пред неколку години живее во Австралија, Ана Николовска, продолжува со успесите. Николовска вчера на победи на сестилскиот шампионат на Нов Јужен Велс во Австралија во конкуренција на кадети и во борби и во кати, а беше втора со ката тимот. Ana Nikolovska na seminarot vo Avstralija

На првенството учествувале оклу 500 натпреварувачи.

Претходно учествуваше на семинарот на шиханот Тошио Исобе, носител на мајсторски појас 9 дан.

Ќе потсетиме дека младата скопјанка првите чекори во каратето ги направи под раководтсво на тренерот Јорданчо Петров од КК Партизан-Кочани.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО